"O‘zbekiston temir yo‘llari" AJda korrupsiyaga qarshi kurashish tadbirlari boshlandi
Korrupsiyaga qarshi kurashish haftaligi doirasida "O‘zbekiston temir yo‘llari" aksiyadorlik jamiyatida hafta boshlandi,...
.jpg)
Korrupsiyaga qarshi kurashish haftaligi doirasida "O‘zbekiston temir yo‘llari" aksiyadorlik jamiyatida "Korrupsiya - taraqqiyotga to‘siq" deb nomlangan korrupsiyaga qarshi kurash haftaligi boshlandi. Ushbu tadbir O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashining 10-sonli qarori ijrosini ta’minlash va korrupsiyaga qarshi kurashishning samarali tizimini yaratish maqsadida o‘tkazilmoqda.
Joriy yilning 27 noyabridan 7 dekabrigacha bo‘lgan davrda jamiyat xodimlari huquqiy ongi va huquqiy savodxonligini oshirishga qaratilgan maxsus trening va seminarlarda ishtirok etadi. Ushbu tadbirlarning asosiy maqsadlaridan biri xodimlarda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirishdan iborat.
Tadbirlar doirasida uchrashuvlar, konferensiyalar, seminar-treninglar, "Ochiq eshiklar kuni", korxona va tashkilotlar rahbarlari hamda rahbar o‘rinbosarlarining korrupsiyaga qarshi chiqishlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Xodimlarning huquqiy ongini oshirish va ularda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirishga alohida e’tibor qaratiladi.

В АО «Узбекистон темир йуллари» начались мероприятия по противодействию коррупции
В рамках Антикоррупционной недели в акционерном обществе «Узбекистон темир йуллари» стартовала неделя,…
В рамках Антикоррупционной недели в акционерном обществе «Узбекистон темир йуллари» стартовала неделя, посвященная борьбе с коррупцией под названием «Коррупция – препятствие развитию». Это мероприятие проводится в целях обеспечения реализации положения №10 Национального антикоррупционного совета Республики Узбекистан и создания эффективной системы борьбы с коррупцией.
В течение периода с 27 ноября по 7 декабря текущего года сотрудники общества будут проходить специальные тренинги и семинары, направленные на повышение их правосознания и правовой грамотности. Одной из главных целей этих мероприятий является формирование у сотрудников нетерпимого отношения к коррупции.
В рамках мероприятий запланировано проведение встреч, конференций, семинаров-тренингов, «День открытых дверей», антикоррупционных выступлений руководителей и заместителей руководителей предприятий, организаций. Особое внимание будет уделено повышению правосознания сотрудников и формированию у них нетерпимого отношения к коррупции.