"O‘zbekiston temir yo‘llari" AJda korrupsiyaga qarshi kurashish tadbirlari boshlandi
Korrupsiyaga qarshi kurashish haftaligi doirasida "O‘zbekiston temir yo‘llari" aksiyadorlik jamiyatida hafta boshlandi,...
.jpg)
Korrupsiyaga qarshi kurashish haftaligi doirasida "O‘zbekiston temir yo‘llari" aksiyadorlik jamiyatida "Korrupsiya - taraqqiyotga to‘siq" deb nomlangan korrupsiyaga qarshi kurash haftaligi boshlandi. Ushbu tadbir O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashining 10-sonli qarori ijrosini ta’minlash va korrupsiyaga qarshi kurashishning samarali tizimini yaratish maqsadida o‘tkazilmoqda.
Joriy yilning 27 noyabridan 7 dekabrigacha bo‘lgan davrda jamiyat xodimlari huquqiy ongi va huquqiy savodxonligini oshirishga qaratilgan maxsus trening va seminarlarda ishtirok etadi. Ushbu tadbirlarning asosiy maqsadlaridan biri xodimlarda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirishdan iborat.
Tadbirlar doirasida uchrashuvlar, konferensiyalar, seminar-treninglar, "Ochiq eshiklar kuni", korxona va tashkilotlar rahbarlari hamda rahbar o‘rinbosarlarining korrupsiyaga qarshi chiqishlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Xodimlarning huquqiy ongini oshirish va ularda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirishga alohida e’tibor qaratiladi.

Anti-corruption measures have begun in Uzbekiston Temir Yullari JSC
As part of the Anti-Corruption Week, a week has started in the Uzbekiston Temir Yullari Joint stock Company,…
As part of the Anti–Corruption Week, Uzbekistan Temir Yullari Joint Stock Company launched a week dedicated to the fight against corruption called "Corruption is an obstacle to development." This event is held in order to ensure the implementation of regulation No. 10 of the National Anti-Corruption Council of the Republic of Uzbekistan and the creation of an effective anti-corruption system.
During the period from November 27 to December 7 of this year, the company's employees will undergo special trainings and seminars aimed at improving their legal awareness and legal literacy. One of the main goals of these events is to create an intolerant attitude towards corruption among employees.
Meetings, conferences, training seminars, an "Open Day", and anti-corruption speeches by heads and deputy heads of enterprises and organizations are planned as part of the events. Special attention will be paid to raising the legal awareness of employees and forming an intolerant attitude towards corruption.